SOVAVTO.ORG » Новости » Украинская команда победила в одной из номинаций Электромобильного Марафона

Украинская команда победила в одной из номинаций Электромобильного Марафона

У Монако фінішувала найвизначніша електромобільна подія року – п’ятий ювілейний Електромобільний Марафон 2016 Львів-Монте-Карло. Вже вдруге поспіль одне з найбільших транс’європейських ралі на електромобілях стартувало з нашої країни.

За традицією, урочиста подія відбулась на Палацовій площі, перед палацом Його Світлості Князя Альбера ІІ.

Протягом двох тижнів 52 учасника ралі проїхали понад 3000 кілометрів крізь кордони 10 країн, відвідали 23 міста, їх приймали на рівні мерів та офіційних представників муніципалітетів.

Організатором транс’європейського електромобільного ралі стала компанія «Electric Marathon International», а генеральними партнерами – корпорація Burisma та Фонд Князя Альбера ІІ.

Головною місією Марафону є популяризація в Україні та країнах Європейської Спілки екологічно чистого транспорту, використання відновлюваних джерел енергії та розвитку інфраструктури з обслуговування електромобілів.

Переможцем ралі стала естонська команда SÄRTSUAUTO на автомобілі Tesla Model S, ІІ місце зайняла команда шведського пілота Мікаеля Норданакера на автомобілі Tesla Model S, ІІІ – команда GREEN VICTORY (Чехія) на Tesla Model S. В номінації “Plug-In гібриди” перемогла українська команда BURISMA на автомобілі Chevrolet Volt.

Переможців привітав сам Князь Монако Альбер ІІ. Гран-Прі вручив Президент групи компаній Burisma Микола Злочевський, другий приз – директор H-Club Олег Стрельников, нагороду у номінації “Plug-In гібриди” – Президент Польщі у 1995—2005 роках Олександр Квасневський.

Серед учасників ралі були електромобілі, Plug-In гібриди, електричні велосипеди, електромотоцикли а на окремому етапі – навіть електричний автобус.

Андрій БІЛИЙ, СЕО «Electric Marathon International»: «Електромобільний Марафон 2016 – ще один крок до міжнародної співпраці у сфері запровадження електричного транспорту. Я щасливий, що наша країна робить цей крок разом з усією європейською спільнотою».

Юрій ТАММ, Президент Електромобільного Марафону, Почесний Консул Монако в Естонії: «Ми живемо в дивні часи, коли майбутнє стає сьогоденням. Ще десять років тому масовий електромобіль був фантастикою, п’ять років тому – екзотикою, а сьогодні електричний транспорт переможно їде європейськими шляхами. Справа, яку ми започаткували, неодмінно буде продовжена, і я впевнений, що наш Марафон лише набуватиме популярності»

«Базовими принципами нашої компанії були й залишаються принципи екологічної безпеки. Тому ми стали генеральними партнерами Електромобільного Марафону 2016 Львів – Монте-Карло у тісній співпраці з Фондом Його Світлості Князя Монако Альбера ІІ та компанією «Electric Marathon International». Цей Марафон – найяскравіша електромобільна подія року та свідчення того, що заради розвитку транспорту нового покоління та поновлюваних джерел енергії варто об’єднати зусилля громадських та державних діячів й підприємців. Разом ми наближуємо еру альтернативної енергетики»

Микола ЗЛОЧЕВСЬКИЙ, Президент групи компаній «Burisma»

В рамках Марафону організатори продемонстрували у європейських містах прототип першого електромобіля, повністю розробленого та зібраного в Україні – “Synchronous”. Цей незвичний електрокар покликаний стати ексклюзивним таксі або туристичним шатлом в курортних європейських містах – таких, як Монако. Український прототип викликав щире зацікавлення у європейської спільноти.           

ДОВІДКА

Електромобільний Марафон є інтелектуальним ралі, перемогу у якому здобуде не найшвидший з учасників, а найточніший. Так званий “нульовий автомобіль” приїде до фінішної відмітки першим, й встановить еталонний час. Та з команд, яка фінішує максимально близько до еталонного часу, переможе в Марафоні. Варто відзначити, що учасники заходу користуватимуться загальними європейськими автошляхами, тому будуть зобов’язані дотримуватись усіх правил дорожнього руху.

Електромобільний Марафон – реінкарнація важливої історичної події, ралі Талін – Монте-Карло, яке проходило з 1930 до 1939 року. Після декількох років ця славна традиція, нажаль, припинилась.

У 2011 році давні традиції Європейського рали були відновлені, але у модерній інтерпретації – сьогодні у змаганнях приймають участь лише електричні автомобілі. Старт першому сучасному ралі під назвою Електромобільний Марафон дав Його Світлість Князь Монако Альбер ІІ під час офіційного візиту до Таліну. Сьогодні Марафон – це регулярна подія, що проходить щороку. Місце старту та маршрут кожного разу змінюються – але фінішний пункт лишаеться тим самим: головна площа Монте-Карло.

Організаторами Електромобільного Марафону, що проходить під патронатом Князя Альбера ІІ, виступають Президент Електромобільного Марафону, Почесний Консул Монако в Естонії Юрій Тамм, та Віце-Президент Електромобільного Марафону, CEO Electric Marathon International, Андрій Білий.

Autoua.net

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*