SOVAVTO.ORG » Новости » Автошколы оказались на грани закрытия

Автошколы оказались на грани закрытия

Всеукраїнське об’єднання автошкіл, Громадський комітет транспортної безпеки, Товариство сприяння обороні України, Всеукраїнська спілка автомобілістів, Всеукраїнська організація сприяння навчанню водіїв і безпеці дорожнього руху за результатами круглого столу «Актуальні питання діяльності закладів, що здійснюють навчання водіїв у сучасних умовах», який відбувся 22 грудня 2015 року у Державній регуляторній службі України, та робочого засідання ініціативної групи 20 січня 2016 року, що створена рішенням вказаного круглого столу, звертаються з наступним. 

У зв’язку зі змінами у законодавстві у рамках реформування системи правоохоронних органів автошколи опинились в ситуації, коли формально колишнім Департаментом ДАІ МВС України, а нині, Головним сервісним центром не проводиться акредитація закладів з підготовки водіїв і не видаються бланки свідоцтв про закінчення автошколи, жоден з органів влади не може надати інформацію щодо атестації викладачів. 

Оскільки, згідно з нині чинними, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 7 грудня 2009 року № 515 і спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства транспорту України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства праці і соціальної політики від 7 вересня 2009 року №385/934/828/337, заклад має бути акредитованим, щоб реєструвати і випускати групи курсантів, акредитація має бути дійсною. Тобто без наявності чинного сертифіката діяльність є неможливою, отримати вказаний документ також неможливо. 

Починаючи із жовтня цього року, зупинені, як процедура атестації викладачів, этак і процедура отримання сертифікату про акредитацію, навіть за наявності необхідних документів. 

Сервісні центри і їх центральний апарат пояснювали таку ситуацію неправомірністю власних підписів, адже переважна більшість із них зараз перебувають у статусі виконувачів обов'язків, потім мотивували свою бездіяльність у вирішенні вказаних питань проведення підготовки проектів нормативно-правових актів або внесення змін до вже діючих актів, які регулюють діяльність автошкіл. 

Виникає питання, яким чином заклади мають здійснювати господарську 

діяльність увесь цей час, адже з учнями вже укладені договори з певними термінами виконання, порушення яких передбачає цілком конкретні правові наслідки. 

При цьому потерпають як представники ринку, этак і споживачі їх послуг. Це колосальні фінансові втрати для бізнесу у вигляді неотриманого прибутку, сплати оренди приміщень та навчальних майданчиків без фактичного їх використання за призначенням. Йдеться про чисельність близько 2870 автошкіл, які не можуть провадити свою діяльність, за цим стоять ще й тисячі співробітників автошкіл, які не отримують заробітну плату. Громадяни, які бажають отримати посвідчення водія не можуть реалізувати своє право. 

Автошколи з розумінням ставляться до періоду реформ, проте зауважують, що чинним законодавством реформування системи правоохоронних органів до переліку форс-мажорних обставин не віднесено, і ніхто не несе юридичної відповідальності за безлад який відбувається зараз у нашій галузі, фактично суб’єкти господарювання залишені сам на сам із проблемою, яку без втручання профільних міністерств і відомств запросто неможливо вирішити. 

На наші численні звернення до Міністерства внутрішніх справ України з проханням роз’яснити ситуацію, врегулювати питання, належного реагування этак і не було. Усі відповіді мають формальний нрав. 

У зв’язку з наведеним вище, звертаємося з проханням сприяти невідкладному внесенню Міністерством внутрішніх справ України технічних змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 7 грудня 2009 року № 515 і спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства транспорту України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства праці і соціальної політики від 7 вересня 2009 року №385/934/828/337 відповідно до Закону України «Про національну поліцію», постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 р. № 878 «Про затвердження Положення про 

Міністерство внутрішніх справ України». Зміни полягають у тому, щоб замінити у текстах вказаних наказів підрозділи ДАІ МВС України на Головний средина з надання сервісних послуг МВС та територіальні центри з надання сервісних послуг МВС. 

Це дасть можливість запустити механізми допуску автошкіл до провадження діяльності і зменшить напругу суспільства. Певна річ, що після внесення змін до вказаних наказів необхідно вносити розширені зміни до цілої низки нормативно-правових актів, предметом правового регулювання яких є підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів. 

З повагою, Всеукраїнське об’єднання автошкіл 

Autoua.net

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*